Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Galeria

Podróż do Betlejem - podsumowanie rorat

Podróż do Betlejem - podsumowanie rorat

W czwartek zakończyliśmy tegoroczne roraty dla dzieci przeżywane pod hasłem "Podróż do Betlejem". Najwytrwalsi uczestnicy otrzymali pamiątkowe lampiony, a autorzy najpiękniejszych portretów Archanioła Gabriela, przewodnika po Ziemi Świętej, nagrody w postaci puzzli z bł. Janem Franciszkiem Machą.

więcej »

Tarsycjusz 2021

Tarsycjusz 2021

Jak co roku wspólnota ministrancka naszej parafii obchodziła swoje święto patronalne. W tym roku z niewielkim poślizgiem wywołanym beatyfikacją ks. Jana Franciszka Machy (która przypadła w przeddzień wspomnienia św. Tarsycjusza), co nie oznaczało, że z mniejszą radością.

więcej »

Dzień Wspólnoty w Halembie

Dzień Wspólnoty w Halembie

Ważnym elementem formacji w Ruchu Światło-Życie są Dni Wspólnoty. W niedzielę, 17 października, nasi oazowicze wybrali się na Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu-Światło Życie do parafii Bożego Narodzenia w Halembie.

więcej »

Oaza - pandemicznie

Oaza - pandemicznie

Pomimo trwającej pandemii rozpoczęliśmy nasze spotkania "na żywo". Pomogła wspaniała wiosenna pogoda i świetna miejscówka o obszernej, ogrodowej altanie. Czas spędziliśmy przy pizzy i grach planszowych.

więcej »

Podsumowanie rorat 2020

Podsumowanie rorat 2020

Adwent Anno Domini 2020 na długo zostanie wszystkim w pamięci, ze względu na konieczność przeżywania go w nieco odmiennej formie. Mimo tego wielu młodych śmiałków, przy niemałym udziale rodziców i dziadków, zdecydowało się podjąć wyzwanie...

więcej »

Tarsycjusz 2020

Tarsycjusz 2020

Wielką radością było niedawno móc zobaczyć przy ołtarzu tłumnie (jak na czas epidemii) zgromadzoną wspólnotę ministrantów i rodziców. W sobotę, 21 listopada, uczestniczyli we Mszy świętej sprawowanej w ich intencji z okazji wspomnienia patrona ministrantów - św. Tarsycjusza.

więcej »

Akcja "kremówka"

Akcja "kremówka"

W niedzielę, 11 października, obchodziliśmy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”, czyli „Cały Twój”. Pochyleniu nad postacią i nauczaniem św. Jana Pawła II towarzyszyło pałaszowanie pysznych kremówek, które rozprowadzała młodzież.

więcej »

Poszukiwacze drogocennej perły

Poszukiwacze drogocennej perły

W piątek 18. września 2020 grupa młodzieży związanej z naszą parafią zebrała się na parkingu pod kościołem, wyczekując autokaru. Wszyscy głowili się, gdzie też ci młodzi zamierzają jechać? A oni – pod przewodnictwem księdza Wojciecha – obrali sobie za cel Brennę Leśnicę, gdzie planowali znaleźć drogocenną perłę...

więcej »

Oaza u Boboli 2020

Oaza u Boboli 2020

W trudnych dniach epidemicznych ograniczeń, w dniach od 3 do 15 sierpnia, przy naszej parafii odbywały się Wakacyjne Spotkania Formacyjne Ruchu Światło-Życie. W codziennych spotkaniach brało udział 16 uczestników i ekipa 5 animatorów na czele z ks. Wojciechem.

więcej »

MAMY ZWYCIĘSTWO!

MAMY ZWYCIĘSTWO!

W sobotę, 8 lutego, nasi najmłodsi ministranci wzięli udział w Archidiecezjalnym Turnieju Ministrantów w Piłce Nożnej, który odbył się w Piekarach Śl. W rozgrywkach brało udział 29 drużyn z całej diecezji. Nasi zdobyli pierwsze miejsce! Do drużyny trafił także tytuł najlepszego strzelca. Gratulujemy tego historycznego zwycięstwa i cieszymy się wraz z nimi. Dziękujemy rodzicom i ks. Wojciechowi, którzy kibicowali oraz ich wspierali. Kolejny etap, to turniej ogólnopolski, który odbędzie się w maju w Elblągu. Życzymy powodzenia! Autorem zdjęć jest p. Robert Pelka.

więcej »

Karmelek z Czernej

Karmelek z Czernej

W czasie zimowych ferii, 17 stycznia, część młodzieży naszej parafii udała się na Jurę Krakowsko-Częstochowską, by nawiedzić klasztor Karmelitów Bosych w Czernej. Najpierw, dzięki Przewozom Regionalnym dotarliśmy do Krzeszowic, skąd szlakiem turystycznym, po godzinnym spacerze, dotarliśmy na wzgórze klasztorne.

więcej »

Wigilijka wspólnoty młodzieżowej

Wigilijka wspólnoty młodzieżowej

W ostatni piątek przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego młodzież naszej parafii, zwłaszcza ta związana z Ruchem Światło-Życie, spotkała się na tradycyjnej wigilijce.

więcej »

Ministranckie świętowanie

Ministranckie świętowanie

Jak co roku, w okolicy wspomnienia św. Tarsycjusza, patrona ministrantów, Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii obchodziła swoje święto. W sobotę, 30 listopada, na wieczornej Mszy Świętej zgromadzili się wszyscy ministranci, ich rodzice, rodzeństwo, bliscy i parafianie, by dziękować Panu Bogu za całą wspólnotę.

więcej »

Niedzielne słodkości

Niedzielne słodkości

Kolejny miesiąc zaczął się mroźnie i wcale nie wyglądało na to, by miało się rozpogodzić. Jednak na niedzielę 13 października została nam przygotowana miła niespodzianka – ciepły dzień, idealny na otwarcie parafialnej kawiarenki.

więcej »

Goście z Chin

Goście z Chin

W czwartek odwiedziło parafię trzech chińskich kapłanów oraz siostra zakonna z Chin – tłumacz. Goście zostali podjęci obiadem, następnie odbyło się spotkanie w Domu Ubogich. O godz. 16.00 kapłani koncelebrowali Mszę świętą.

więcej »

Młodzieżowy wyjazd do Brennej

Młodzieżowy wyjazd do Brennej

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego – a co za tym idzie również formacyjnego – już za nami. Ponownie uczniowie niechętnie budzą się w poniedziałkowe poranki, a z utęsknieniem wyczekują piątkowych wieczorów. A piątek 13 września okazał się w tym roku szczególnie szczęśliwy.

więcej »

Rozbiórka krzyża

Rozbiórka krzyża

W piątek 12 lipca w godzinach przedpołudniowych został rozebrany betonowy krzyż na placu kościelnym. Krzyż został rozebrany ze względu na fatalny stan zagrażający przewróceniem, spowodowany szkodami górniczymi. Figury Chrystusa i Matki Bożej zostały zachowane w nienaruszonym stanie.

więcej »

Zakończenie roku formacyjnego wspólnoty oazowej

Zakończenie roku formacyjnego wspólnoty oazowej

W piątek, 21 czerwca, wspólnota młodzieżowa Ruchu Światło-Życie działająca przy naszej parafii zakończyła i podsumowała całoroczny okres formacji. Na Mszy św. o godz. 18.00 dziękowaliśmy Panu Bogu, a następnie w „piwniczce parafialnej” sobie wzajemnie. Uczestnicy przygotowali specjalną prezentację multimedialną z podziękowaniami dla animatorów. Całość zakończyła się długimi rozmowami przy ognisku. Zapraszamy na spotkanie 6 września!

więcej »

Ognisko młodzieżowe

Ognisko młodzieżowe

Karty, planszówki, śpiewy, gonitwa i ognisko – to elementy młodzieżowego powitania wakacji, które miało miejsce na farskim ogrodzie w niedzielę, 16 czerwca. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, zwłaszcza (zjedzonym niestety) kiełbaskom!

więcej »

Ognisko rodzin ministranckich

Ognisko rodzin ministranckich

Przy wspólnym ognisku, w sobotę, 15 czerwca 2019, ministranci, ich rodzice i rodzeństwo, podsumowali rok formacji i służby przy ołtarzu. Były pyszne ciasta upieczone przez mamy, napoje i oczywiście kiełbaski (ale te należało upiec samodzielnie). Była też piłka i bramka, a to wielu wystarczyło do szczęścia i dobrej zabawy. Dziękujemy za spotkanie!

więcej »

Dzień wspólnoty oazowej

Dzień wspólnoty oazowej

W piątek, 14 czerwca 2019, mogliśmy wziąć udział w rejonowym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Spotkanie odbyło się w parafii św. Barbary na Bykowinie. Rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele. Następnie moderator rejonowy, ks. Tomasz Mandrysz, wręczył skierowania na wakacyjne rekolekcje. Wreszcie mogliśmy nacieszyć się sobą przy wspólnym ognisku i zabawie w ogrodzie farskim. Mieliśmy także okazję zaprezentować naszą wspólnotę na szerszym forum.

więcej »

Festyn parafialny

Festyn parafialny

Niedzielne popołudnie 2 czerwca w naszej parafii było czasem wspólnej zabawy w czasie Festynu Parafialnego. Zabawy, spotkań, konkursów, rozmów oraz wspólnie spędzonego czasu nie brakowało (oczywiście z uśmiechem na twarzach)

więcej »

Pielgrzymka dzieci komunijnych

Pielgrzymka dzieci komunijnych

W sobotę 25 maja dzieci które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej udały się na tradycyjną pielgrzymkę Dzieci Komunijnych do sanktuarium Matki Bożej w Gidlach oraz do sanktuarium Jana Marii Vianney’a w Mzykach oraz na Jasną Górę.

więcej »

Kawiarenka odpustowa

Kawiarenka odpustowa

W niedziele parafialnego odpustu młodzież przygotowała dla parafian słodką niespodziankę. Po sumie odpustowej o godz. 10.30, przed kościołem można było przysiąść, napić się kawy bądź herbaty oraz poczęstować słodkimi wypiekami. To już druga edycja kawiarenki parafialnej przygotowanej przez młodzież pod czujnym okiem pani Ewy Szolc, przedstawiciela Rady Parafialnej. Dziękujemy!

więcej »

Spotkanie z moderatorem diecezjalnym

Spotkanie z moderatorem diecezjalnym

17 maja 2019 do wspólnoty oazowej zawitał niezwykły gość – ks. Waldemar Maciejewski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie. Spotkanie rozpoczęła Eucharystia o godz. 18.00, na której nasz gość wygłosił słowo Boże. Następnie młodzież spotkała się z ks. Waldkiem w „piwniczce parafialnej. Gość podzielił się swoim odkrywaniem powołania oraz doświadczeniem Jezusa. Opowiedział także o swoich przygodach z oazą. Wieczór zakończył się wspólną modlitwą w kościele.

więcej »

Planszówki i ognisko z młodzieżą

Planszówki i ognisko z młodzieżą

We wtorek w Oktawie Wielkiej Nocy młodzież naszej parafii swoją radość ze Zmartwychwstania Pańskiego wyraziła wspólnym świętowaniem i zabawą. Były więc gry planszowe różnego rodzaju, Msza Święta, a także ognisko, kiełbaski i wspólny śpiew aż do zapadnięcia zmroku. Chętnych do budowania wspólnoty nie brakowało.

więcej »

Pieczenie baranków wielkanocnych

Pieczenie baranków wielkanocnych

Jak co roku młodzież naszej parafii przygotowała na Niedzielę Palmową pyszne, świąteczne wypieki. Były więc baranki z ciasta, zajączki, małe babeczki, a także „nowość” – baranki marcepanowe. Prace trwały kilka dni. Dziękujemy za ofiarną pomoc państwu Grycz i wszystkim kupującym. Dochód przeznaczony jest na „fundusz młodzieżowy”, przede wszystkim na wyjazd na wakacyjne rekolekcje.

więcej »