Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia  Parafialne  21.07.2024 r. – 28.07.2024 r.

Przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

Adoracja Najświętszego Sakramentu: – niedziela od godz. 19.30 do 21.00;

                                                                – czwartek  od godz.   8.30 do 12.00;

                                                                – sobota     od godz. 16.00 do 17.00.

Dziś gościmy pochodzącego z naszej parafii ks. prałata Gerarda Nowińskiego, który podczas Eucharystii o godz. 10.30 będzie dziękować za 60 lat kapłaństwa. Jubilatowi składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Fatimskiej i św. Andrzeja Boboli oraz zdrowia. Dziękujemy za piękne świadectwo posługi kapłańskiej i nieustanne przypominanie o potrzebie wyrażania wdzięczności Bogu oraz ludziom.

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Świętego Krzysztofa – po każdej Mszy Świętej udzielamy błogosławieństwa kierowcom, zostaną także poświęcone pojazdy ustawione na placu kościelnym i na parkingu wzdłuż ulicy Wyzwolenia. W ramach akcji 1 GROSZ ZA 1 KILOMETR bezpiecznie przejechany będzie można przy samochodach złożyć ofiarę, która zostanie przekazana na zakup środków transportu dla misjonarzy.

Trwają kolonie parafialne w Mszanie Dolnej. Dzieci i opiekunowie pozdrawiają nas z pięknych okolic Beskidu Wyspowego i proszą o modlitwę. W pierwszym tygodniu 4 razy uczestniczyli w Eucharystii, codziennie modlą się za naszą parafię. Do tej pory byli m.in. na wycieczce na Bachledówce, podziwiali piękno Tatr, spotkali się z alpakami oraz aktywnie spędzali czas w ośrodku – odbył się dzień sportu i wieczór talentów. Każdego dnia rano i wieczorem wspólnie się modlą. Powrót z kolonii w piątek 26 lipca około godz. 12.00.

W sobotę nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.00.

Za tydzień obchodzić będziemy IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Eucharystia w intencji babć, dziadków oraz wszystkich seniorów sprawowana będzie w niedzielę o godz. 8.00.

W najbliższą niedzielę Msza Święta o godz. 10.30 będzie sprawowana w intencji solenizantów lipcowych. Prosimy wpisywać ich do zeszytu wyłożonego na stoliku, z tyłu kościoła.

W przyszłą niedzielę Eucharystia o godz. 16.00 będzie dziękczynieniem proboszcza za parafian, współpracowników, wolontariuszy i Nereusza oraz za całą parafię w 10 rocznicę rozpoczęcia posługi duszpasterskiej u św. Andrzeja Boboli.

Kolekta za tydzień zostanie przeznaczona na potrzeby naszej wspólnoty.

Polecamy Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy wspomnienia i opis pierwszych letnich rekolekcji oazowych, które dobyły się 70 lat temu w Bibieli koło Żyglina.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich odbędzie się w niedzielę, 18 sierpnia.

Piesza pielgrzymka do Matki Bożej na Jasną Górę od 25 do 28 sierpnia. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Szczegółowe informacje u proboszcza.

Piesza Pielgrzymka Młodych Archidiecezji Katowickiej na Jasną Górę od 26 do 28 sierpnia. Szczegółowe informacje na stronie www.mlodzidlamlodych.pl.

Pielgrzymka autokarowa na Górę Świętej Anny i do Kamienia Śląskiego organizowana przez Franciszkański Zakon Świeckich odbędzie się 14 września br. Koszt 50 zł. Zapisy u pani Teresy lub w zakrystii.

Weekendowy wyjazd młodzieży do Brennej Leśnicy odbędzie się w dniach od 20 do 22 września br. Minimalny wiek uczestników – 12 lat (urodzeni w 2012 r.). Szczegółowe informacje i formularz do zapisów można znaleźć na parafialnej stronie internetowej www.bobola.info. Zapraszamy!

Wyjeżdżającym na urlopy przypominamy, że przed dalekimi podróżami zawsze można otrzymać od kapłana Błogosławieństwo na drogę.