Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia  Parafialne  04.12.2022 r. – 11.12.2022 r.

Przeżywamy II Niedzielę Adwentu.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej wspólnoty – zapłatę rachunków za prąd, gaz i wodę. Przed Kościołem odbywa się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Dziś przypada wspomnienie św. Barbary, patronki górników i archidiecezji. Górnikom życzymy doświadczania Bożej opieki i bezpiecznej pracy. Msza Święta pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca w intencji górników będzie transmitowana o godz. 13.00  z parafii w Pawłowicach Śląskich przez Telewizję Polonia i na falach Radia eM. 

Adoracja Najświętszego Sakramentu: – niedziela od godz. 19.30 do 21.00;

                                                                                    od godz. 19.30 do 20.00 śpiew kanonów

                                                                – czwartek  od godz.   9.00 do 16.00.

Za nami I tydzień Adwentu. Cieszy udział dzieci w roratach. Zach1)ęcamy do wytrwałości!

Trwa akcja Ministrant na jeden dzień. Chłopcy, którzy chcą być ministrantami przez jeden dzień na Mszy roratniej, powinni zgłosić się do ks. Wojciecha.

Nadal prosimy o wpisywanie postanowień adwentowych do Parafialnej Księga Postanowień i Abstynencji, która wyłożona jest na ołtarzu Serca Pana Jezusa.

We wtorek wspominamy św. Mikołaja. Święty Biskup do naszej parafii przybędzie podczas Mszy Świętej roratniej o godz. 6.45. Dla grzecznych dzieci będą upominki.

W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Eucharystie będą sprawowane o godz. 16.00 oraz 18.00. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 nastąpi poświęcenie i wręczenie Cudownych Medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii.

Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania, zobowiązana jest do udziału we Mszy Świętej roratniej w czwartek o godz. 18.00. Po Eucharystii uczniowie klas 8 otrzymają Cudowne Medaliki.

Maryja w czasie objawienia 8 grudnia 1947 roku w Montichiari we Włoszech powiedziała: Życzę sobie, by każdego roku 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Godzinę Łaski możemy modlitewnie przeżywać w kościele podczas adoracji, a także w domu lub miejscu pracy.

Młodzież oazowa spotyka się w piątek. Rozpoczęcie Mszą roratnią o godz. 17.00, a następnie spotkanie w podpiwniczeniu probostwa.

W sobotę o godz. 10.00 oczekujemy na dzieci, które lubią śpiewać kolędy i chcą wspomóc misjonarzy. Dzieci zostaną przygotowane do pełnienia roli kolędników misyjnych..

W sobotę o godz. 15.00 na probostwie odbędzie się spotkanie kręgu Domowego Kościoła. Zapraszamy małżonków, którzy pragną wspólnego wzrostu duchowego.

W przyszłą niedzielę ofiarę złożymy na potrzeby naszej wspólnoty.

We Wspólnocie przeczytamy o Godzinie Łaski oraz o sanktuarium Matki Boskiej Objawiającej Cudowny Medalik, które znajduje się w Zakopanem.

W Gościu Niedzielnym polecamy ćwiczenia duchowe na II tydzień Adwentu. W tym numerze znajdziemy także dodatek poświęcony Edmundowi Wojtyle /brat św. Jana Pawła II/, który umarł w opinii świętości 4 grudnia 90 lat temu.

Pod ołtarzem Matki Bożej wyłożone zostały świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki wigilijne. Ofiara za świece wynosi: 10 zł /małe/, 16 zł /duże/. Opłatki – ofiara dowolna.

---------------------------------------------------

Odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się 16 i 17 grudnia.

Przypominamy, że w naszym kościele mamy elektryczne ogrzewanie podłogowe, które daje komfort cieplny siedzącym w ławkach na podwyższeniu /zwłaszcza w centralnej części podwyższenia/.