Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia  Parafialne  23.01.2022 r. – 30.01.2022 r.

Przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Papież Franciszek przypomina, że jest nieodzowne, aby Słowo Boże stawało się coraz bardziej sercem wszelkiej działalności kościelnej.

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, przeżywany pod hasłem Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon. Słowa te są zachętą, aby wszyscy chrześcijanie jeszcze bardziej podążali za światłem prawdy Chrystusa, które jest fundamentem jedności.

We wtorek o godz. 18.45 w podpiwniczeniu probostwa katecheza dorosłych. Oczekujemy na stałych bywalców oraz wszystkich chcących pogłębić swoją wiedzę i wiarę. Temat spotkania: „Bóg – Wszechmocny Stwórca”. W katechezie będzie można uczestniczyć także on-line. Link do spotkania umieszczono na stronie www.bobola.info/grupy/katecheza-doroslych.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do 16.00.

W piątek o godz. 18.00 zapraszamy młodzież na Eucharystię, a następnie na spotkanie.

W sobotę pani Kościelna obchodzi urodziny. Z wdzięcznością za Jej posługę będziemy prosić dla niej o potrzebne łaski podczas Mszy Świętej o godz. 8.00. Modlić będziemy się także w intencji pracowników i wolontariuszy parafii, prosząc o Boże błogosławieństwo oraz opiekę św. Andrzeja Boboli w 2022 roku. Po Eucharystii kolęda na probostwie.

W tym tygodniu nie będzie zbiórki ministrantów oraz próby scholi dziecięcej.

W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 Eucharystia sprawowana będzie w intencji solenizantów styczniowych. Solenizantów /żyjących i zmarłych/ wpisujemy do zeszytu z tyłu kościoła.

Dziś i za tydzień kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii.

We Wspólnocie przeczytamy o wizycie papieża Franciszka w sklepie muzycznym.

W Niedzielę Słowa Bożego szczególnie zachęcamy do kupienia Gościa Niedzielnego. Lekturę warto zacząć od wywiadu z ojcem Danielem – benedyktynem, który w artykule W psalmach jest życie daje praktyczne wskazówki, jak modlić się psalmami. W Gościu znajdziemy także poruszający felieton ks. Jerzego Szymika, który przekonuje, że najskuteczniejszą formą związania życia, serca i rozumu z Bogiem jest codzienna Eucharystia.

Polecamy Małego Gościa, który zachęca dzieci i młodzież do czytania książek. Znajdziemy w nim dodatek w postaci zawieszki na klamkę z napisem Czytam, nie przeszkadzać     .

------------------------------------------------

Kolęda 2022 – Podsumowanie

Zakończyły się duszpasterskie odwiedziny w domach oraz Msze Święte kolędowe. Dziękujemy za serdeczne otwarcie serc i drzwi do domów, za obecność i wspólną modlitwę w intencji całej parafii, za przyjmowanie z wiarą błogosławieństwa i śpiewanie kolęd, za udział dzieci i młodzieży oraz punktualność. Wdzięczność wyrażamy kościelnym, ministrantom i organistce.

W dziewięciu Eucharystiach dla mieszkańców poszczególnych ulic wzięło udział 439 osób z 216. rodzin. 10 rodzin /»15 osób/ brało udział w Mszy kolędowej za pośrednictwem transmisji internetowej. 30 rodzin /100 osób/ zaprosiło kapłana do domu.

Ofiary kolędowe wrzucone do koszyczka oraz przelane na konto parafii to kwota 23.412,00 zł. Ministranci do skarbonki zebrali 1.590,00 zł. Bóg zapłać!

Statystyka kolędowa                        2021                           2022                            Tendencja

Uczestnictwo osób                              543                             554                              wzrost o 2%

Uczestnictwo rodzin                           364                             256                              spadek o 29,7 %

Zebrane ofiary                                    24.395,65 zł.               25.002,00 zł.               wzrost o 2,5%

------------------------------------------------

www.bobola.info

www.facebook.com/bobolawirek

​​​​​​​